Přírodní produkty, potraviny - zboží   »   ...   Oleje, másla
A N D NP
nabízíme celkem 474 produktů
právě nakupuje 34 návštěvníků
Máslo platí za výborný zdroj vitamínu A, který je nezbytný pro správnou funkci našeho zraku, přesněji k vnímání barevného spektra, ve dne i za šera. Zajišťuje správný vývoj sliznice, kosterního aparátu, podporuje krvetvorbu, zrání a vývoj mužských a ženských pohlavních buněk. Mimo jiné zvyšuje aktivitu imunitního systému, pomáhá při léčbě akné a kožních zánětů. Kromě másla jej najdeme v oranžových plodech ovoce a zeleniny a z živočišných produktů pak v žloutku, játrech a rybách.


Máslo obsahuje prakticky všechny vitamíny rozpustné v tucích, takže kromě A zde najdeme rovněž vitamín D, E a protikrvácivý vitamín K. Zmiňme také ještě omega 3 a 6 NMK, které se však nacházejí pouze v másle volně se pasoucího skotu. Takové zvíře, jehož základní a mnohdy jedinou potravinou jídelníčku budou granule, nedokáže vytvářet adekvátní množství živin pro sebe, natož je pak uvolňovat do mléka.

Máslo tedy netřeba vnímat jako hlavního viníka nadváhy či obezity. 30 % tuku, který se v másle přirozeně vyskytuje, řadíme mezi mononenasycené tuky, stejné tuky, které najdeme v blahodárném olivovém oleji. Tuk v másle tlumí růst patogenů a díky kyselině laurové je tato funkce ještě více umocněna. Přítomné glykolipidy se vyznačují antiinfekčními účinky. Opět však upozorním, všeho moc škodí, tudíž pokud máslo, tak opravdu na čerstvé kvalitní pečivo, které doplníme o zeleninu. Nemíchejme jej s rybičkami, masem, které zpracováváme v pomazánku, nestavějme na něm bábovky a koláče, dokonce i bramborová kaše se smetanou a máslem, má se zdravou stravou pramálo společného. Všechny koncentrované potraviny je třeba konzumovat v co nejpřirozenějším stavu, doplněné jen o to nejnutnější.


Přepuštěné máslo ghí

Jedná se o máslo, podložené ověřenou tisíciletou tradicí, kdy speciální technikou oddělujeme tuk od pevných mléčných částic. Tato metoda může znít více než složitě, nicméně ona příprava je natolik snadná, že si ghí bez obav vyzkoušejme uchystat i doma. Vyjde nás totiž podstatně levněji, než kdybychom jej pravidelně kupovali.

Čím je ghí vlastně tak úžasné?

Tím, že postrádá všechny pevné mléčné části, můžeme jej používat také tam, kde je zapotřebí vyšší teploty. Jeho bod zakouření je v porovnání s běžně užívanými oleji mnohem vyšší. Jen pro zajímavost, olivový olej, záleží samozřejmě na druhu, snese teplotu v rozmezí 110 - 190 °C, slunečnicový, stejně jako lněný pak vykazuje totožnou hodnotu. Bod zakouření másla ghí spadá do kategorie 250 °C, což znamená, že zůstává mnohem déle stabilní a pokud s ním pracujeme rozumně, lze si na něm čas od času něco opéci či usmažit. Tento technologický postup však využívejme skutečně svátečně. Další výhodou bude i fakt, že ghí, na rozdíl od klasického másla, nežlukne. Výborné jsou jeho konzervační vlastnosti, neboť je konzervováno pouze sebou, nic víc k jeho dokonalosti netřeba.

Použití ghí

Jsme-li zvyklí používat oleje a máslo, to vše může ghí docela dobře nahradit. Naučme se jej vkládat do sladkých obilných kaší, které nabydou oříškové chuti. Ghí také zjemňuje, lze být tedy použito do nejrůznějších zeleninových pomazánek, sladkých moučníků, jako kvalitní základ dušených zeleninových směsí, dále k pečení, smažení (opět, prosím, výjimečně), jemnému opékání. V Indii se ghí roztírá na nejrůznější obilné placky, které lákavě voní, aby se pak jako božská mana, rozplývaly na jazyku.

Ta je jemná, oříšková a v kombinaci s kterýmkoli kořením, sladkým, slaným či pikantním, jednoduše úžasná.
Konopný olej panenský,100ml
Konopný olej 100ml, za studena lisovaný. 1.místo v soutěži CANNAFEST-nejlepší olej!Je vyrobený ze semen vybraných registr.potrav.odrůd konopí,bez obsahu THC.Vyniká příjemnou,oříšk.chutí.Vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenas.mastných kyselin, rostl.sterolů.
115     
Konopný olej panenský 250ml
Konopný olej bez obsahu THC. Vyroben ze schválených odrůd cannabis sativa.
193     
Konopný olej rozlévaný,vážený 1kg
Za studena lisovaný olej, který můžete využít vně i vnitřně, na pečení či saláty, posiluje imunitní systém, dobrý na opary, kůží, vlasy... vysoký obsah omega 3 a 6, vitamínů E.
505     
Konopný olej panenský - plech 250 ml
Panenský konopný olej je ze schválených odrůd Cannabis Sativa
193     
Panenský konopný olej s chilli HABANERO 100 ml
Panenský olej z konopných semen trochu jinak. Olej je ochucen chilli paprikou HABANERO. Získal si tím jedinečnou, výraznou chuť.
128     
Ghí z Vysočiny, 220 ml
Poctivé Ghí z Vysočiny - kvalitní přepuštěné máslo pro smažení bez přepalování.
149     
Ghí z Vysočiny, 450 ml
Poctivé Ghí z Vysočiny - kvalitní přepuštěné máslo pro smažení bez přepalování.
239     
Ghí z Vysočiny, 720 ml
Poctivé Ghí z Vysočiny - kvalitní přepuštěné máslo pro smažení bez přepalování.
369     
Dýňový olej, 250 ml Momentálně nedostupný
Dýňový olej lisovaný za studena je svým obsahem bohatý na minerály a mikroprvky jako selen, zinek, mangan měď a jód. Je výrazně aromatický, bezcholesterolový, snadno stravitelný.
189     
Mandlový olej, 250ml Momentálně nedostupný!
K vnitřnímu i vnějšímu užití.Mandlový olej lisovaný za studena je svým obsahem bohatý na nenasycené kyseliny, vitamíny (A,E) a minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor, síra, nikl).
159     
Sezamový olej, 750 ml Momentálně nedostupný
Sezamový panenský olej za studena lisovaný
297     
Arašídový olej, 250 ml
Za studena lisovaný jednodruhový olej z plodů podzemnice olejné
94     
RAW Slunečnicový olej 0,75l ve skle Momentálně nedostupný
Kvalitní RAW slunečnicový olej za studena lisovaný z loupaných slunečnicových semínek se výborně hodí k vaření i pečení, jako součást dresingů, zálivek i majonéz. Slunečnicová mouka je vyrobená z výlisků loupaných slunečnicových semínek.
99     
Lněný olej, 750 ml
Vhodný pro studenou kuchyni, kde je výborný do salátů, pro teplou kuchyni
224     
Olej z Vlašských ořechů, 250 ml
Olej ze za studena lisovaných vlašských ořechů
138     
Slunečnicový olej 5 l v plastu RAW  Momentálně nedostupný!
Olej lisovaný za studena z loupaných slunečnicových semínek.
390     
Sezamový olej 5 l Momentálně nedostupný!
Je právem považován za nejvhodnější olej v teplé kuchyni, protože dobře snáší vysoké teploty.
1 590     
Nalezeno 17 produktů  /  zobrazeno 17 produktůzobrazeno 17 produktů z 17

2010 ....... 2016 ....... 2024 © bio-zbozi.cz