Přírodní produkty, potraviny - zboží   »   ...   Oleje, másla
A N D NP
nabízíme celkem 470 produktů
právě nakupuje 77 návštěvníků
Máslo platí za výborný zdroj vitamínu A, který je nezbytný pro správnou funkci našeho zraku, přesněji k vnímání barevného spektra, ve dne i za šera. Zajišťuje správný vývoj sliznice, kosterního aparátu, podporuje krvetvorbu, zrání a vývoj mužských a ženských pohlavních buněk. Mimo jiné zvyšuje aktivitu imunitního systému, pomáhá při léčbě akné a kožních zánětů. Kromě másla jej najdeme v oranžových plodech ovoce a zeleniny a z živočišných produktů pak v žloutku, játrech a rybách.


Máslo obsahuje prakticky všechny vitamíny rozpustné v tucích, takže kromě A zde najdeme rovněž vitamín D, E a protikrvácivý vitamín K. Zmiňme také ještě omega 3 a 6 NMK, které se však nacházejí pouze v másle volně se pasoucího skotu. Takové zvíře, jehož základní a mnohdy jedinou potravinou jídelníčku budou granule, nedokáže vytvářet adekvátní množství živin pro sebe, natož je pak uvolňovat do mléka.

Máslo tedy netřeba vnímat jako hlavního viníka nadváhy či obezity. 30 % tuku, který se v másle přirozeně vyskytuje, řadíme mezi mononenasycené tuky, stejné tuky, které najdeme v blahodárném olivovém oleji. Tuk v másle tlumí růst patogenů a díky kyselině laurové je tato funkce ještě více umocněna. Přítomné glykolipidy se vyznačují antiinfekčními účinky. Opět však upozorním, všeho moc škodí, tudíž pokud máslo, tak opravdu na čerstvé kvalitní pečivo, které doplníme o zeleninu. Nemíchejme jej s rybičkami, masem, které zpracováváme v pomazánku, nestavějme na něm bábovky a koláče, dokonce i bramborová kaše se smetanou a máslem, má se zdravou stravou pramálo společného. Všechny koncentrované potraviny je třeba konzumovat v co nejpřirozenějším stavu, doplněné jen o to nejnutnější.


Přepuštěné máslo ghí

Jedná se o máslo, podložené ověřenou tisíciletou tradicí, kdy speciální technikou oddělujeme tuk od pevných mléčných částic. Tato metoda může znít více než složitě, nicméně ona příprava je natolik snadná, že si ghí bez obav vyzkoušejme uchystat i doma. Vyjde nás totiž podstatně levněji, než kdybychom jej pravidelně kupovali.

Čím je ghí vlastně tak úžasné?

Tím, že postrádá všechny pevné mléčné části, můžeme jej používat také tam, kde je zapotřebí vyšší teploty. Jeho bod zakouření je v porovnání s běžně užívanými oleji mnohem vyšší. Jen pro zajímavost, olivový olej, záleží samozřejmě na druhu, snese teplotu v rozmezí 110 - 190 °C, slunečnicový, stejně jako lněný pak vykazuje totožnou hodnotu. Bod zakouření másla ghí spadá do kategorie 250 °C, což znamená, že zůstává mnohem déle stabilní a pokud s ním pracujeme rozumně, lze si na něm čas od času něco opéci či usmažit. Tento technologický postup však využívejme skutečně svátečně. Další výhodou bude i fakt, že ghí, na rozdíl od klasického másla, nežlukne. Výborné jsou jeho konzervační vlastnosti, neboť je konzervováno pouze sebou, nic víc k jeho dokonalosti netřeba.

Použití ghí

Jsme-li zvyklí používat oleje a máslo, to vše může ghí docela dobře nahradit. Naučme se jej vkládat do sladkých obilných kaší, které nabydou oříškové chuti. Ghí také zjemňuje, lze být tedy použito do nejrůznějších zeleninových pomazánek, sladkých moučníků, jako kvalitní základ dušených zeleninových směsí, dále k pečení, smažení (opět, prosím, výjimečně), jemnému opékání. V Indii se ghí roztírá na nejrůznější obilné placky, které lákavě voní, aby se pak jako božská mana, rozplývaly na jazyku.

Ta je jemná, oříšková a v kombinaci s kterýmkoli kořením, sladkým, slaným či pikantním, jednoduše úžasná.
Konopný olej panenský,100ml
Konopný olej 100ml, za studena lisovaný. 1.místo v soutěži CANNAFEST-nejlepší olej!Je vyrobený ze semen vybraných registr.potrav.odrůd konopí,bez obsahu THC.Vyniká příjemnou,oříšk.chutí.Vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenas.mastných kyselin, rostl.sterolů.
63     
Konopný olej panenský 250ml
Olej za studena lisovaný. Olej můžete využít vně i vnitřně, na pečení či saláty, posiluje imunitní systém, dobrý na opary, kůží, vlasy....
178     
Konopný olej panenský 500ml
Konopný olej 500ml, za studena lisovaný. 1.místo v soutěži CANNAFEST-nejlepší olej!Konopný olej bývá nazývám „přírodním potravinovým klenotem pro lidské zdraví“ nebo také „studnou zdraví pro všechny“. Vyniká příjemnou,oříšk.chutí.
290     
Konopný olej vážený 1kg
Za studena lisovaný olej, který můžete využít vně i vnitřně, na pečení či saláty, posiluje imunitní systém, dobrý na opary, kůží, vlasy... vysoký obsah omega 3 a 6, vitamínů E.
430     
DOBRÉ GHÍ S KOKOSEM
Vysokoprocentní tuk vhodný pro všestranné použití. Dobré ghí je ideální pro použití v teplé kuchyni (smažení, pečení, vaření).Lze použít i k vnějšímu užití lze ghí použít k dosažení krásnější a zářivější pleti.
135     
GHÍ S CHILLI A CITRONEM -přepuštěné máslo s chilli a citronem
Ghí je ideální pro použití v teplé kuchyni (smažení, pečení, vaření). Vysokoprocentní tuk vhodný pro všestranné použití.
135     
DOBRÉ GHÍ S ČESNEKEM, přepuštěné máslo s česnekem
Vysokoprocentní tuk vhodný pro všestranné použití.
135     
ARGANOVÝ OLEJ s kapátkem, 30 ml
Olej vhodný pro zralou pleť.Arganový olej je známý pro svoje kosmetické, léčivé a vyživovací vlastnosti. Má vynikající účinky jako ochrana pleti před stárnutím hydratuje suchou pokožku, pomáhá při kožních potížích jako suchou kůži, lupénku, ekzémy apod.
200     
Kokosový olej 300ml
100% přírodní kokosový olej, neobsahuje chemická barviva, geneticky modifikované složky ani hydrogenuhličitany.Použití:při vnitřním užití je vhodný ke smažení nebo jako přísada do dressingů.Při vnějším použití vhodný na pokožku obličeje pro hydrataci...
188     
Rakytníkový olej, 50 ml
Olej na vnitřní i vnější užití.Je tmavě oranžové barvy a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek.
170     
PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ S CHILLI PAPRIKOU 250ml
Extra panenský olivový olej Critida z Kréty s chilli paprikou najde široké využití v zážitkové gastronomii ale i v běžném vaření - skvěle se hodí nejen do salátů, ale především pro přípravu nejrůznějších pokrmů, na nakládání masa a do marinád.
128     
Kokosový olej Baraka, 300 ml
100% přírodní kokosový olej, neobsahuje chemická barviva, geneticky modifikované složky ani hydrogenuhličitany.
183     
MANDLOVÝ OLEJ za studena lisovaný, čistěný
K vnitřnímu i vnějšímu užití.Je dobrým masážním olejem zejména na natažené svaly a vazy, léčí spáleniny na kůži, otoky, ošetřuje hrubou, popraskanou a suchou kůži, ekzémy a akné. Olej sladkých mandlí se rovněž používá při masážích posilujících nervy.
295     
Lněný olej, 200 ml
Vhodný pro studenou kuchyni, kde je výborný do salátů, pro teplou kuchyni
67     
Rakytníkový olej, 100 ml
Olej na vnitřní i vnější užití.Je tmavě oranžové barvy a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek.
259     
Olivový olej ve vysoké kvalitě
Velmi kvalitní italský olivový olej z odrůdy ručně sbíraných bio oliv. Vyráběn mechanickým lisováním za studena. Olivy se pěstují bez chemických postřiků a ručně se sbírají. Je vhodný nejen do studené kuchyně, ale také na tepelnou přípravu pokrmů.
310     
Neemový olej
Neem se v přírodní medicíně a homeopatii podává na mnohé zdravotní potíže. Všechny části rostlin se používají pro širokou škálu neduhů zejména na horečky, bolení v krku, nachlazení, chřipky, plísňové infekce, únavu, kožní nemoci, cukrovku.
100     
Nalezeno 17 produktů  /  zobrazeno 17 produktůzobrazeno 17 produktů z 17

2010 ....... 2016 ....... 2019 © bio-zbozi.cz