Přírodní produkty, potraviny - zboží   »   ...   Oleje, másla
A N D NP
nabízíme celkem 481 produktů
právě nakupuje 35 návštěvníků
Máslo platí za výborný zdroj vitamínu A, který je nezbytný pro správnou funkci našeho zraku, přesněji k vnímání barevného spektra, ve dne i za šera. Zajišťuje správný vývoj sliznice, kosterního aparátu, podporuje krvetvorbu, zrání a vývoj mužských a ženských pohlavních buněk. Mimo jiné zvyšuje aktivitu imunitního systému, pomáhá při léčbě akné a kožních zánětů. Kromě másla jej najdeme v oranžových plodech ovoce a zeleniny a z živočišných produktů pak v žloutku, játrech a rybách.


Máslo obsahuje prakticky všechny vitamíny rozpustné v tucích, takže kromě A zde najdeme rovněž vitamín D, E a protikrvácivý vitamín K. Zmiňme také ještě omega 3 a 6 NMK, které se však nacházejí pouze v másle volně se pasoucího skotu. Takové zvíře, jehož základní a mnohdy jedinou potravinou jídelníčku budou granule, nedokáže vytvářet adekvátní množství živin pro sebe, natož je pak uvolňovat do mléka.

Máslo tedy netřeba vnímat jako hlavního viníka nadváhy či obezity. 30 % tuku, který se v másle přirozeně vyskytuje, řadíme mezi mononenasycené tuky, stejné tuky, které najdeme v blahodárném olivovém oleji. Tuk v másle tlumí růst patogenů a díky kyselině laurové je tato funkce ještě více umocněna. Přítomné glykolipidy se vyznačují antiinfekčními účinky. Opět však upozorním, všeho moc škodí, tudíž pokud máslo, tak opravdu na čerstvé kvalitní pečivo, které doplníme o zeleninu. Nemíchejme jej s rybičkami, masem, které zpracováváme v pomazánku, nestavějme na něm bábovky a koláče, dokonce i bramborová kaše se smetanou a máslem, má se zdravou stravou pramálo společného. Všechny koncentrované potraviny je třeba konzumovat v co nejpřirozenějším stavu, doplněné jen o to nejnutnější.


Přepuštěné máslo ghí

Jedná se o máslo, podložené ověřenou tisíciletou tradicí, kdy speciální technikou oddělujeme tuk od pevných mléčných částic. Tato metoda může znít více než složitě, nicméně ona příprava je natolik snadná, že si ghí bez obav vyzkoušejme uchystat i doma. Vyjde nás totiž podstatně levněji, než kdybychom jej pravidelně kupovali.

Čím je ghí vlastně tak úžasné?

Tím, že postrádá všechny pevné mléčné části, můžeme jej používat také tam, kde je zapotřebí vyšší teploty. Jeho bod zakouření je v porovnání s běžně užívanými oleji mnohem vyšší. Jen pro zajímavost, olivový olej, záleží samozřejmě na druhu, snese teplotu v rozmezí 110 - 190 °C, slunečnicový, stejně jako lněný pak vykazuje totožnou hodnotu. Bod zakouření másla ghí spadá do kategorie 250 °C, což znamená, že zůstává mnohem déle stabilní a pokud s ním pracujeme rozumně, lze si na něm čas od času něco opéci či usmažit. Tento technologický postup však využívejme skutečně svátečně. Další výhodou bude i fakt, že ghí, na rozdíl od klasického másla, nežlukne. Výborné jsou jeho konzervační vlastnosti, neboť je konzervováno pouze sebou, nic víc k jeho dokonalosti netřeba.

Použití ghí

Jsme-li zvyklí používat oleje a máslo, to vše může ghí docela dobře nahradit. Naučme se jej vkládat do sladkých obilných kaší, které nabydou oříškové chuti. Ghí také zjemňuje, lze být tedy použito do nejrůznějších zeleninových pomazánek, sladkých moučníků, jako kvalitní základ dušených zeleninových směsí, dále k pečení, smažení (opět, prosím, výjimečně), jemnému opékání. V Indii se ghí roztírá na nejrůznější obilné placky, které lákavě voní, aby se pak jako božská mana, rozplývaly na jazyku.

Ta je jemná, oříšková a v kombinaci s kterýmkoli kořením, sladkým, slaným či pikantním, jednoduše úžasná.
Olej Konopný, 250 ml
Konopný olej lisovaný za studena
126     
Konopný olej panenský,100ml
Konopný olej 100ml, za studena lisovaný. 1.místo v soutěži CANNAFEST-nejlepší olej!Je vyrobený ze semen vybraných registr.potrav.odrůd konopí,bez obsahu THC.Vyniká příjemnou,oříšk.chutí.Vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenas.mastných kyselin, rostl.sterolů.
88     
Konopný olej panenský 250ml
Konopný olej bez obsahu THC. Vyroben ze schválených odrůd cannabis sativa.
170     
Konopný olej rozlévaný,vážený 1kg
Za studena lisovaný olej, který můžete využít vně i vnitřně, na pečení či saláty, posiluje imunitní systém, dobrý na opary, kůží, vlasy... vysoký obsah omega 3 a 6, vitamínů E.
444     
DOBRÉ GHÍ S KOKOSEM
Vysokoprocentní tuk vhodný pro všestranné použití. Dobré ghí je ideální pro použití v teplé kuchyni (smažení, pečení, vaření).Lze použít i k vnějšímu užití lze ghí použít k dosažení krásnější a zářivější pleti.
135     
GHÍ S CHILLI A CITRONEM -přepuštěné máslo s chilli a citronem
Ghí je ideální pro použití v teplé kuchyni (smažení, pečení, vaření). Vysokoprocentní tuk vhodný pro všestranné použití.
135     
DOBRÉ GHÍ S ČESNEKEM, přepuštěné máslo s česnekem
Vysokoprocentní tuk vhodný pro všestranné použití.
135     
Dýňový olej, 250 ml
Dýňový olej lisovaný za studena je svým obsahem bohatý na minerály a mikroprvky jako selen, zinek, mangan měď a jód. Je výrazně aromatický, bezcholesterolový, snadno stravitelný.
139     
Mandlový olej, 250ml
K vnitřnímu i vnějšímu užití.Mandlový olej lisovaný za studena je svým obsahem bohatý na nenasycené kyseliny, vitamíny (A,E) a minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor, síra, nikl).
159     
Sezamový olej, 750 ml
Sezamový panenský olej za studena lisovaný
265     
Arašídový olej, 250 ml
Za studena lisovaný jednodruhový olej z plodů podzemnice olejné
94     
RAW Slunečnicový olej 0,75l ve skle
Kvalitní RAW slunečnicový olej za studena lisovaný z loupaných slunečnicových semínek se výborně hodí k vaření i pečení, jako součást dresingů, zálivek i majonéz. Slunečnicová mouka je vyrobená z výlisků loupaných slunečnicových semínek.
99     
Lněný olej, 750 ml
Vhodný pro studenou kuchyni, kde je výborný do salátů, pro teplou kuchyni
182     
Olej z Vlašských ořechů, 250 ml
Olej ze za studena lisovaných vlašských ořechů
128     
Slunečnicový olej 5 l v plastu RAW  Momentálně nedostupný!
Olej lisovaný za studena z loupaných slunečnicových semínek.
390     
Sezamový olej 5 l Momentálně nedostupný!
Je právem považován za nejvhodnější olej v teplé kuchyni, protože dobře snáší vysoké teploty.
1 590     
Rakytníkový olej, 50 ml
Olej na vnitřní i vnější užití.Je tmavě oranžové barvy a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek.
170     
Rakytníkový olej, 100 ml
Olej na vnitřní i vnější užití.Je tmavě oranžové barvy a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) lisováním za studena se zachováním všech biologicky aktivních látek.
259     
Nalezeno 18 produktů  /  zobrazeno 18 produktůzobrazeno 18 produktů z 18

2010 ....... 2016 ....... 2022 © bio-zbozi.cz